آزمون نظام مهندسی, مقالات

بودجه بندی سوالات آزمون نظارت و اجرا – عمران و معماری

یکی از مهمترین نکات در برنامه ریزی مطالعه منابع آزمون نظام مهندسی بررسی و تحلیل آزمون های ادوار گذشته می باشد. به همین دلیل اطلاع از بودجه بندی سوالات آزمون ها گام مهمی در بالا بردن سرعت مطالعه و آشنایی با میزان اهمیت هر مبحث در هر رشته و صلاحیت می باشد.

یکی از عوامل مهم در موفقیت آزمون به همراه داشتن تمامی منابع تاثیرگذار و توجه به آخرین ویرایش منابع می باشد. در ادامه به بررسی آخرین ویرایش های مباحث در آزمون نیمه اول سال 1400 می پردازیم:

بودجه بندی سوالات آزمون نظارت و اجراء عمران

با بررسی آزمون های رشته عمران گرایش نظارت در دوره های قبل در می بابیم مباحث پرتکرار در سالهای گذشته مباحث نهم و دهم ( طرح و اجرای سازه های بتنی و فولادی) ، مباحث هفتم و هشتم می باشند که بیشترین تعداد سوالات را به خود اختصاص می دهند. در جدول زیر به تفکیک هر مبحث نمایش داده شده است.

آزمون نظارت و اجراء معماری

با توجه به اینکه منابع آزمون برای هر یک از رشته ها متفاوت است، شاهد بودجه بندی های متفاوتی نیز در رشته‌های مختلف هستیم. در رشته معماری با توجه به تعداد بالای منابع شاهد پراکندگی بالای سوالات نیز می باشیم. توجه به مساله پراکندگی سوالات، مطالعه یکسان منابع را میطلبد. گاهاً عدم مطالعه یک یا چند مبحث و مطرح شدن سوالات سخت از مباحث دیگر منجر به عدم نتیجه گیری خواهد شد. بنابراین با پیشبرد یکسان و هماهنگ مباحث موردنیاز، با حاشیه اطمینان بیشتری در جلسه آزمون شرکت خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *