مقالات

آشنایی با سیستم های آلوود

در مقایسه با دیگر مصالح ساختمانی، کامپوزیت‌ها که محصول فرآیندهای شیمیایی هستند، انتخاب‌های نو و تازه‌ای خواهند بود. ساخت قاب‌های پنجره‌ها نیز از پیشرفت تکنولوژی در این عرصه بی بهره نمانده است. امروزه کامپوزیت‌ها با روکش چوب نیز در بازار ارائه می‌شوند.

یکی از انواع سیستم های ترکیبی آلوود است. سیستم‌های آلوود محصولی با طراحی مدرن هستند که به سبکی بسیار زیبا و با استفاده از ترکیب باکیفیت آلومینیوم و چوب تولید می‌شوند. ارتباط بین چوب و آلومینیوم در پنجره آلوود از طریق کلیپس‌های مخصوصی که اجازه گردش هوا را برای جلوگیری از خوردگی فرآهم می‌کند، ایجاد می‌شود. خوردگی ممکن است، به دلیل کندانس شدن قطرات آب به وجود بیاید. در سیستم‌های آلوود از پلی آمید برای افزایش میزان عایق حرارتی آن‌ها استفاده می‌شود.

ترکیب این دو متریال به گونه‌ای است که لایه خارجی توسط آلومینیوم پوشانده می‌شود تا در ارتباط مستقیم با شرایط جوی برف و باران و نور و … مقاومت بالایی داشته و لایه درونی از چوب است که تمام ویژگی‌های عایق حرارت بودن و زیبایی طبیعی را شامل می‌شود. بدنه آلومینیومی در پنجره‌های آلوود، استحکام و دوام را بر روی محصولات برای بیش از ۲۰ سال تضمین می‌کند. آلوودها بدنه‌ای سازگار با محیط زیست دارند. بدنه داخلی پنجره‌های آلوود معمولا از چوب توپر و زیبایی تشکیل شده است، که به طور موثر در برابر تغییرات و شرایط آب و هوایی محافظت می‌شود. به این ترتیب، ترکیب چوب و آلومینیوم، یک محصول کاربردی با عمر زیاد است.

مزایای در و پنجره آلوود

  • عایق مناسب در برابر حرارت به کمک لایه چوب و استحکام و مقاومت در مقابل نور خورشید ، باران و … به کمک لایه الومینیوم خارجی
  • زیبایی و جلوه طبیعی
  • مقاومت در برابر ضربه
  • عایق صوتی
  • استفاده از یراق آلات مخصوص و اتوماتیک
  • داشتن تنوع در مدل و رنگ

این نسل از درب و پنجره های ترکیبی در دو نوع کشویی لیفت اند اسلاید و لولایی طراحی و تولید شده اند که با توجه به سلیقه و نیاز خود، می‌توانید از هر یک از این پنجره های آلوود برای ساختمان مورد نظر خود استفاده کنید.

  • آلوود کشویی لیفت اند اسلاید

در این نوع پنجره های آلوود از لاستیک های EPDM برای هوابندی استفاده می شود و با استفاده از یراق مخصوص از اصطکاک لاستیک ها که مانع حرکت پنجره شود، جلوگیری می کنند. این یراق در زمان حرکت پنجره ابتدا از محل خود بلند می‌شود و سپس لاستیک‌ها را از پروفیل جدا می‌کند. آن‌گاه پنجره به راحتی در سطح لنگه حرکت می‌کند و پس از بستن دستگیره دوباره درگیر می‌شود. قابلیت طراحی در ابعاد 8.2 در 5.6 با وزنی در حدود 300 تا 900 کیلوگرم را دارد.

  • آلوود لولایی

این نوع از پنجره ها قابلیت بازشدن به صورت لولایی را دارند و به صورت جانبی از چپ و راست، باز یا بسته می شوند. با توجه به کیفیت مصالح، این پنجره ها در برابر سرما و گرما عایق بوده و از امنیت بالایی برخوردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *